Vegora

Prednisolon 's bijwerkingen

Vraag

Ik ben 25 jaar oud en ik heb colitis ulcerosa en zijn voorgeschreven prednisolon.

Dit heeft mij tamelijk slecht vasthouden van water in het gezicht. Is er iets dat het kan helpen?

Ook ik heb gemerkt dat mijn haar dikker op mijn hoofd - ik was eigenlijk mijn haar verliezen voorafgaand aan de behandeling en nu is het terug naar hoe het was een paar jaar geleden.

Is dit neer op prednisolon ook?

Beantwoorden

Het spijt me te horen over uw problemen met colitis ulcerosa, en de bijwerkingen u last heeft van uw behandeling.

De wijzigingen die u het merkt in je gezicht zijn niet echt te wijten aan het vasthouden van water, maar aan een ophoping van vetweefsel dat is misschien nogal onvriendelijk heet een 'vollemaansgezicht' - omdat het gezicht neemt op een nogal rond voorkomen.

Omdat het niet vloeibaar is het niet nuttig om diuretica (tabletten die je meer plassen) nemen om te proberen en duidelijk het.

De beste en de enige behandeling is vermindering van uw dosis steroïden, maar natuurlijk moet je ze niet plotseling te stoppen en alleen deze te verminderen als uw arts instrueert.

Je zegt niet welke dosis prednisolon u deze meeneemt of wat het is teruggebracht tot, maar meestal uw artsen zullen willen dat u de laagst mogelijke dosering mogelijk om uw colitis symptomen onder controle te houden nemen, zodat vervelende bijwerkingen worden verminderd.

Ik vermoed dat je al op 20 of 30 mg per dag gedurende enige tijd de veranderingen in het gezicht te hebben gekregen.

Met langzame vermindering kan het mogelijk aan de slag om 5mg per dag of minder zijn, en op dit niveau denk ik dat u vindt de wijzigingen in uw gezicht zal langzaam terug naar normaal - maar ik nogmaals zeggen dat je alleen moet knippen uw dosering naar gelang het advies van uw arts.

Behandeling met steroïden, zoals prednisolon kunnen hirsutisme veroorzaken - dat is een mooie manier om te zeggen dat ze kunnen u meer behaard maken - zodat je dikker haar is waarschijnlijk te wijten aan de behandeling.

Wanneer u de dosering gaat terug naar normaal, dan zal je haar weer dunner te krijgen ook.

Het is niet een reden om te blijven op een hoge dosis hoewel - zoals u hebt gemerkt, zijn er andere vervelende bijwerkingen die dit kleine 'voordeel' niet de moeite waard te maken.

In sommige gevallen kan het 'zelf burn out' in bepaalde mensen en wanneer dat gebeurt kan het bijna nooit hen opnieuw last.

Laten we hopen dat je overkomt.