Vegora

Solpadol


Belangrijkste gebruik Actief bestanddeel Fabrikant
Ernstige pijn Paracetamol 500mg, codeïne fosfaat 30mg (co-codamol) Sanofi-Aventis

Hoe werkt het?

Solpadol dragees, capsules en bruistabletten bevatten alle twee actieve ingrediënten, paracetamol en codeïne fosfaat. Deze combinatie van medicijnen wordt vaak aangeduid als co-codamol. (NB. Co-codamol is ook beschikbaar zonder merknaam, dat wil zeggen als het generieke geneesmiddel.)

Paracetamol is een eenvoudige pijnstillende geneesmiddel dat wordt gebruikt voor het verlichten van milde tot matige pijn. Ondanks het wijdverbreide gebruik voor meer dan 100 jaar, we nog steeds niet volledig begrijpen hoe paracetamol werkt om pijn te verlichten. Het is echter nu dat het werkt door de productie van prostaglandinen in de hersenen en het ruggenmerg.

Het lichaam produceert prostaglandinen in reactie op letsel en bepaalde ziekten. Een van de effecten van prostaglandines is aan zenuwuiteinden gevoelig, waardoor pijn (vermoedelijk om te voorkomen dat het veroorzaken van verdere schade aan het gebied). Als paracetamol vermindert de productie van deze zenuw overgevoeligheid prostaglandines wordt gedacht kan onze pijngrens te verhogen, zodat dat, hoewel de oorzaak van de pijn blijft, kunnen we het gevoel minder.

Codeïne is een sterkere pijnstiller bekend als een opioïde. Opioïde pijnstillers werken door het nabootsen van de werking van natuurlijk voorkomende pijnstillende stoffen, genaamd endorfine. Endorfine in de hersenen en ruggenmerg en pijn te verminderen door vermenging met opiaatreceptoren.

Codeine imiteert de werking van natuurlijke endorfines door te combineren met de opiaatreceptoren in de hersenen en het ruggenmerg. Dit blokkeert de overdracht van pijnsignalen van de zenuwen naar de hersenen. Zelfs al is de oorzaak van de pijn kan blijven, minder pijn voelde.

Solpadol caplets, capsules en bruistabletten bevatten 30 mg codeïne, die in combinatie met paracetamol, is effectief bij het verlichten van ernstige pijn.

Wat wordt het voor gebruikt?

  • Ernstige pijn.

Waarschuwing!

  • Deze medicatie kan slaperigheid veroorzaken. Als u hier last niet rijden of machines bedienen. Vermijd alcoholische drank.
  • Gebruik dit geneesmiddel niet met andere producten die paracetamol bevatten. Veel over-the-counter pijnstillers en koude en griep rechtsmiddelen bevatten paracetamol. Het is belangrijk om de ingrediënten van alle geneesmiddelen die u zonder voorschrift kunt controleren voordat u ze in combinatie met dit geneesmiddel. Trachten nader advies bij uw apotheker.
  • Een overdosis van paracetamol is gevaarlijk en kan ernstige schade aan de lever en de nieren. Je moet nooit de dosis vermeld in de bij dit geneesmiddel geleverd informatiefolder overschrijden. Onmiddellijk medisch advies te worden ingewonnen in geval van een overdosering met dit geneesmiddel, zelfs als u zich goed voelt, vanwege het risico van vertraagde, ernstige leverschade.
  • Alcohol verhoogt het risico van leverbeschadiging die kan optreden als een overdosis van paracetamol wordt genomen. De gevaren van paracetamol overdosis zijn groter in persistant zware drinkers en bij mensen met alcoholische leverziekte.
  • Als dit geneesmiddel regelmatig gedurende lange tijd, kan het lichaam tolerant geworden en het kan minder effectief bij het verlichten van pijn worden. Bij langdurig gebruik kan het lichaam ook afhankelijk van de codeïne worden. Hierdoor kunnen ontwenningsverschijnselen zoals rusteloosheid en prikkelbaarheid optreden als het geneesmiddel wordt dan plotseling gestopt. Als je merkt dat je nodig hebt om dit geneesmiddel te gebruiken de hele tijd moet u uw arts te raadplegen voor advies.
  • Raadpleeg uw arts als je symptomen aanhouden ondanks het nemen van dit geneesmiddel.
  • Het nemen van een pijnstiller voor hoofdpijn te vaak of te lang kan in feite maken de hoofdpijn verergeren.

Gebruik met voorzichtigheid bij

  • Ouderen
  • Zwakke of verzwakte mensen
  • Verminderde nierfunctie
  • Verminderde leverfunctie
  • Astma
  • Chronische obstructieve longziekte (COPD)
  • Epilepsie
  • Traag werkende schildklier ( hypothyreoïdie )
  • Lage bloeddruk (hypotensie)
  • Vernauwing van de plasbuis, waardoor moeite met plassen
  • Vergrote prostaat (prostaathypertrofie)
  • Mensen met een risico van darmobstructie, bijv. door verstopping
  • Inflammatoire darmziekten zoals ulceratieve colitis en ziekte van Crohn
  • Galwegaandoeningen, bv een recente operatie aan de galwegen
  • Onderproductie van natuurlijke steroïde hormonen door de bijnieren (ziekte van Addison)
  • Myasthenia gravis.
  • Solpadol bruistabletten bevatten natrium. Zij moeten worden vermeden bij mensen met nierproblemen en die op een natriumarm dieet.

Niet gebruiken in

  • Kinderen onder de 12 jaar
  • Langzame, oppervlakkige ademhaling (ademhalingsdepressie)
  • Mensen met een astma-aanval
  • Alcoholintoxicatie (acuut alcoholisme)
  • Mensen met hoofdletsel of verhoogde druk binnen de schedel (intracraniële hypertensie)
  • Verlamming of inactiviteit in de darmen die materiaal bewegen door de darm (paralytische ileus) voorkomt.
  • Solpadol bruistabletten bevatten sorbitol en zijn niet geschikt voor mensen met zeldzame erfelijke problemen van fructose-intolerantie.

Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt als u allergisch bent voor een of voor een van de ingrediënten zijn. Raadpleeg dan uw arts of apotheker als u zo'n allergie eerder hebben ervaren.
Als je voelt dat je een allergische reactie hebben ervaren, stoppen met het gebruik van dit geneesmiddel en onmiddellijk uw arts of apotheker.

Zwangerschap en borstvoeding

Bepaalde geneesmiddelen mogen niet tijdens de zwangerschap of borstvoeding worden gebruikt. Echter, andere geneesmiddelen veilig worden gebruikt tijdens de zwangerschap of borstvoeding verstrekken van de voordelen voor de moeder opwegen tegen de risico's voor de ongeboren baby. Altijd contact op met uw arts als u zwanger bent of van plan een zwangerschap, voordat u een geneesmiddel zijn.

  • Paracetamol is niet bekend schadelijk te zijn bij gebruik tijdens de zwangerschap. Echter, de veiligheid van codeïne niet vastgesteld. Als codeïne wordt gebruikt in het derde trimester kan ontwenningsverschijnselen bij de baby veroorzaken na de geboorte. Als gevolg hiervan, moet dit geneesmiddel met voorzichtigheid worden gebruikt tijdens de zwangerschap, en alleen als het verwachte voordeel voor de moeder opweegt tegen de mogelijke risico's voor het kind. Deskundig medisch advies van uw arts.
  • Paracetamol en codeïne kan in de moedermelk overgaan in de bedragen die waarschijnlijk te klein zijn schadelijk te zijn bij de meeste mensen. Echter, in zeer zeldzame gevallen, codeïne genomen door een zogende moeder kan bijwerkingen veroorzaken in de baby die borstvoeding krijgt veroorzaken. Deze bijwerkingen kunnen zijn: slaperigheid of sedatie, moeite borstvoeding, braken, ademhalingsproblemen en slapte in de zogende baby. De baby kan meer kans op bijwerkingen te ervaren als de moeder ervaart bijwerkingen zoals slaperigheid, misselijkheid, braken, verlies van eetlust of ademhalingsmoeilijkheden na het nemen van codeïne. U dient medisch advies te vragen aan uw arts voordat u dit geneesmiddel als u breastfeeding.You moet onmiddellijk stoppen met het innemen van dit geneesmiddel en raadpleeg uw arts of vragen dringende medische hulp als je baby toont een van de zojuist genoemde symptomen.

Etiket waarschuwingen

  • Neem niet meer dan 2 te nemen op een bepaald moment. Niet meer dan 8 op de 24 uur duren.
  • Gebruik dit medicijn niet met andere producten die paracetamol.
  • Deze medicatie kan slaperigheid veroorzaken. Als u hier last niet rijden of machines bedienen. Vermijd alcoholische drank.

Bijwerkingen

Medicijnen en hun mogelijke bijwerkingen kunnen invloed hebben op individuele mensen op verschillende manieren. De volgende zijn enkele van de bijwerkingen die bekend zijn geassocieerd te worden met dit geneesmiddel. Gewoon omdat een neveneffect hier wordt vermeld, betekent niet dat alle mensen die dit geneesmiddel zal ervaren dat of enige bijwerking.

  • Constipatie.
  • Misselijkheid en braken.
  • Duizeligheid.
  • Licht in het hoofd.
  • Slaperigheid.
  • Kortademigheid.
  • Verwarring.
  • Stemmingswisselingen.
  • Moeite met plassen (urineretentie).
  • Huiduitslag.
  • Droge mond.
  • Vertraagde hartslag.
  • Samentrekking van de leerlingen.

De hierboven genoemde bijwerkingen kunnen niet alle van de gerapporteerde bijwerkingen van de drug fabrikant.
Voor meer informatie over andere mogelijke risico's in verband met dit geneesmiddel, lees dan het voorzien van het geneesmiddel of raadpleeg uw arts of apotheker.

Hoe kan dit geneesmiddel invloed hebben op andere medicijnen?

Het is belangrijk om uw arts of apotheker vertellen welke medicijnen u al, ook die zijn gekocht zonder voorschrift en kruidenpreparaten, voordat u de behandeling met dit geneesmiddel te starten. Ook contact op met uw arts of apotheker voordat u een nieuwe geneesmiddelen terwijl u dit een, om ervoor te zorgen dat de combinatie veilig is.

Je moet niet andere geneesmiddelen die paracetamol met dit geneesmiddel bevatten in combinatie te nemen, want dit kan gemakkelijk leiden tot een overschrijding van de maximaal aanbevolen dagelijkse dosis paracetamol. Veel koude en griep rechtsmiddelen en over-the-counter pijnstillers bevatten paracetamol, dus zorg ervoor dat de ingrediënten van andere geneesmiddelen te controleren voordat u ze met deze.

Dit geneesmiddel mag niet tegelijk worden genomen, of binnen 14 dagen na het nemen van een monoamine oxidase remmer (MAO-remmers), bijvoorbeeld de antidepressiva fenelzine, tranylcypromine of isocarboxacid.

Er kan een verhoogde kans op slaperigheid en sedatie als dit geneesmiddel wordt genomen met een van de volgende (die ook slaperigheid kunnen veroorzaken):

  • alcohol
  • antipsychotica, zoals haloperidol
  • barbituraten, zoals fenobarbital, amobarbital
  • benzodiazepinen, zoals diazepam, temazepam
  • andere opioïde pijnstillers, zoals morfine, dihydrocodeïne
  • sederende antihistaminica, bijv. chloorfenamine, hydroxyzine
  • slaaptabletten, zoals zopiclon
  • tricyclische antidepressiva, zoals amitriptyline.

Cholestyramine vermindert de absorptie van paracetamol uit de darm. Het mag niet worden ingenomen binnen een uur na het nemen van paracetamol of het effect van de paracetamol zal worden verminderd.

Metoclopramide en domperidon kunnen de absorptie van paracetamol verhogen van de darm.

Langdurig of regelmatig gebruik van paracetamol kan de anti-bloed-stolling effect van warfarine en andere antistollingsmiddelen verhogen, wat leidt tot een verhoogd risico op bloedingen. Dit effect treedt niet op bij occasionele pijnstillende doses. Als u een antistollingsmiddel medicijnen en je nemen ook co-codamol regelmatig, moet uw bloed stollingstijd (INR) regelmatig te worden gecontroleerd.

Andere geneesmiddelen die dezelfde werkzame bestanddelen

Recept alleen merken:

Codipar Kapake Medocodene
Tylex Zapain

Niet-receptplichtige merken:

Feminax Migraleve geel Panadol ultra
Paracodol Solpadeine Max

Co-codamol tabletten, bruistabletten en capsules zijn ook verkrijgbaar zonder merknaam (dwz als de generiek medicijn) in zowel recept en zonder recept sterke punten.