Vegora

Phorpain gel (ibuprofen)


Belangrijkste gebruik Actief bestanddeel Fabrikant
Spier-en gewrichtspijn Ibuprofen Goldshield

Hoe werkt het?

Phorpain gel en Phorpain forte gel beide bevatten het actieve bestanddeel ibuprofen, een type geneesmiddel genaamd een niet-steroïde anti-inflammatoir geneesmiddel (NSAID). Ibuprofen is een eenvoudige pijnstillende geneesmiddel gebruikt voor het verlichten milde tot matige pijn en ontsteking. (NB. Phorpain forte gel bevat een sterkere concentratie van ibuprofen dan Phorpain gel en kunnen dus alleen worden gekocht bij de apotheek.)

Ibuprofen werkt door het blokkeren van de werking van een stof in het lichaam die cyclo-oxygenase (COX). Cyclo-oxygenase is betrokken bij de productie van verschillende stoffen in het lichaam, waarvan sommige bekend staan ​​als prostaglandinen. Prostaglandines worden geproduceerd in reactie op letsel en bepaalde ziekten en aandoeningen, en veroorzaken pijn, zwelling en ontsteking. Ibuprofen blokkeert de productie van deze prostaglandinen en is daarom effectief bij het verminderen van ontsteking en pijn.

Als ibuprofen wordt aangebracht op de huid (topicale toediening) wordt geabsorbeerd door de huid in de onderliggende weefsels, waar het vermindert pijn en ontsteking in de omgeving.

Phorpain gel en Phorpain forte gel kan worden gebruikt om de pijn van spier-en gewrichtsaandoeningen zoals verstuikingen, verrekkingen, rugpijn en reuma. Ze moeten voorzichtig in het getroffen gebied worden gemasseerd.

Ibuprofen wordt geabsorbeerd lager in de bloedbaan van preparaten die zijn toegepast op de huid dan van preparaten die oraal worden ingenomen (zie einde informatieblad) echter absorptie kan nog steeds optreden, vooral wanneer grote hoeveelheden worden gebruikt op grote oppervlakken.

Wat wordt het voor gebruikt?

  • Spierpijn.
  • Reumatische pijn.
  • Rugpijn.
  • Verstuikingen, verrekkingen en sportblessures.

Waarschuwing!

  • Dit geneesmiddel is alleen voor uitwendig gebruik.
  • Niet aanbrengen op beschadigde huid. Vermijd contact met de ogen en de vochtige slijmvliezen van de binnenkant van bepaalde delen van het lichaam, zoals de mond, neusholtes (slijmvliezen). Spoel met koud water bij toevallige aanraking optreedt.
  • Was uw handen grondig na het aanbrengen van dit geneesmiddel, tenzij de handen zijn het gebied dat wordt behandeld.
  • Je moet niet bestrijken het gebied wordt behandeld met luchtdichte dressings, omdat deze de absorptie van het geneesmiddel te verbeteren in het lichaam en kan het risico op bijwerkingen kunnen verhogen.
  • Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt voor langer dan een paar weken, tenzij anders geadviseerd door uw arts.
  • Deskundig medisch advies aan uw arts of apotheker als je klachten aanhouden of verergeren ondanks de behandeling.
  • Als u bijwerkingen van dit medicijn te ervaren, in het bijzonder een uitslag, stoppen met het gebruik en een arts raadplegen.

Gebruik met voorzichtigheid bij

  • Actieve maagzweer.
  • Astma.
  • Voorgeschiedenis van nierziekte.
  • Intolerantie voor aspirine, ibuprofen of andere pijnstillers (NSAID's) via de mond ingenomen.

Niet gebruiken in

  • Gebroken, beschadigde, geïnfecteerde of zieke huid.
  • Mensen bij wie aspirine of andere geneesmiddelen in deze klasse (NSAID's), veroorzaken aanvallen van astma, jeukende huiduitslag (urticaria) of nasale ontsteking (rhinitis).
  • Phorpain gel en Phorpain forte gel wordt niet aanbevolen voor kinderen onder de 14 jaar, tenzij in opdracht van een arts.

Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt als u allergisch bent voor een of voor een van de ingrediënten zijn. Raadpleeg dan uw arts of apotheker als u zo'n allergie eerder hebben ervaren.
Als je voelt dat je een allergische reactie hebben ervaren, stoppen met het gebruik van dit geneesmiddel en onmiddellijk uw arts of apotheker.

Zwangerschap en borstvoeding

Bepaalde geneesmiddelen mogen niet tijdens de zwangerschap of borstvoeding worden gebruikt. Echter, andere geneesmiddelen veilig worden gebruikt tijdens de zwangerschap of borstvoeding verstrekken van de voordelen voor de moeder opwegen tegen de risico's voor de ongeboren baby. Altijd contact op met uw arts als u zwanger bent of van plan een zwangerschap, voordat u een geneesmiddel zijn.

  • Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt tijdens de zwangerschap, tenzij als essentieel beschouwd door uw arts, als voldoende kan worden geabsorbeerd aan de baby beïnvloeden. Bij gebruik in het derde trimester ibuprofen kan arbeid vertragen, de lengte van de arbeid en complicaties veroorzaken bij de pasgeborene. Deskundig medisch advies van uw arts.
  • De fabrikant van dit geneesmiddel raadt moeders moeten voorkomen dat het gebruik van dit geneesmiddel tijdens de borstvoeding. Echter, ibuprofen genomen door de mond overgaat in de moedermelk in zulke kleine hoeveelheden dat het onwaarschijnlijk is om de baby schaden, vandaar actueel ibuprofen is ook onwaarschijnlijk dat schadelijk zijn. Zoals met alle geneesmiddelen, medisch advies inwinnen van uw arts voordat u dit geneesmiddel gebruikt als u borstvoeding geeft.

Bijwerkingen

Medicijnen en hun mogelijke bijwerkingen kunnen invloed hebben op individuele mensen op verschillende manieren. De volgende zijn enkele van de bijwerkingen die bekend zijn geassocieerd te worden met dit geneesmiddel. Dat een bijwerking hier wordt vermeld, maar dat betekent niet dat alle mensen die dit geneesmiddel zal ervaren dat of enige bijwerking.

  • Huiduitslag.
  • Buikpijn.
  • Indigestie (dyspepsie).
  • Allergische reacties zoals astma, vernauwing van de luchtwegen (bronchospasme), zwelling van de lippen, keel en tong (angio-oedeem), jeukende huiduitslag met blaren of anafylactische shock.

De hierboven genoemde bijwerkingen kunnen niet alle van de gerapporteerde bijwerkingen van de drug fabrikant.
Voor meer informatie over andere mogelijke risico's in verband met dit geneesmiddel, lees dan het voorzien van het geneesmiddel of raadpleeg uw arts of apotheker.

Hoe kan dit geneesmiddel invloed hebben op andere medicijnen?

Wanneer het wordt gebruikt op onbeschadigde huid dit geneesmiddel is onwaarschijnlijk in voldoende hoeveelheden worden geabsorbeerd op andere geneesmiddelen die worden genomen door de mond. Echter, als het met aspirine en andere NSAID's, bijvoorbeeld ibuprofen oraal, er een verhoogde kans op bijwerkingen.

Voor meer informatie over de interacties van ibuprofen genomen door de mond zie de factsheets link hieronder.

Andere geneesmiddelen met dezelfde werkzame stof

Andere merken ibuprofen die worden toegepast op de huid:

Cuprofen gel Fenbid gel Ibugel
Ibuleve Ibumousse Ibuspray
Mentholatum ibuprofen gel Nurofen gel Proflex cream
Radian B ibuprofen gel / massage-stick

Merken van ibuprofen die worden genomen door de mond:

Anadin ibuprofen Anadin ultra Arthrofen
Brufen Calprofen Cuprofen
Cuprofen voor kinderen Fenbid spansules Fenpaed
Galprofen Hedex ibuprofen Ibufem
Librofem Migrafen Nurofen
Nurofen voor kinderen Orbifen voor kinderen

Ibuprofen tabletten, capsules, dragees en schorsingen zijn ook overal verkrijgbaar zonder merknamen, dwz als de generiek geneesmiddel.

De hoeveelheid en de sterkte van ibuprofen geleverd in de verpakking of het pakket zal bepalen of het is alleen op recept verkrijgbaar, of kunnen worden gekocht bij de apotheek alleen, of vanuit andere verkooppunten zoals supermarkten en garages.