Vegora

Lemsip max overdag koude en griep opluchting capsules


Belangrijkste gebruik Actief bestanddeel Fabrikant
Verkoudheid en griep symptomen Paracetamol, fenylefrine waterstofchloride, cafeïne Reckitt Benckiser

Hoe werkt het?

Lemsip max overdag koude & griep opluchting capsules bevatten drie actieve ingrediënten, paracetamol (500mg), fenylefrine (6.1mg) en cafeïne (25mg).

Paracetamol is een eenvoudige pijnstillende geneesmiddel dat wordt gebruikt voor het verlichten van milde tot matige pijn en koorts. Ondanks het wijdverbreide gebruik voor meer dan 100 jaar, we nog steeds niet volledig begrijpen hoe paracetamol werkt om pijn te verlichten en koorts te verlagen. Het is echter nu dat het werkt door de productie van prostaglandinen in de hersenen en het ruggenmerg.

Het lichaam produceert prostaglandinen in reactie op letsel en bepaalde ziekten. Een van de effecten van prostaglandines is aan zenuwuiteinden gevoelig, waardoor pijn (vermoedelijk om te voorkomen dat het veroorzaken van verdere schade aan het gebied). Als paracetamol vermindert de productie van deze zenuw overgevoeligheid prostaglandines wordt gedacht kan onze pijngrens te verhogen, zodat dat, hoewel de oorzaak van de pijn blijft, kunnen we het gevoel minder.

Men denkt paracetamol vermindert koorts die door een gebied van de hersenen dat onze lichaamstemperatuur reguleert (de hypothalamus reguleert warmte center). De paracetamol in Lemsip max overdag koude & griep opluchting capsules helpt verlichten pijn, pijn, keelpijn en koorts geassocieerd met verkoudheid en griep.

Fenylefrine is een vorm van geneeskunde riep een decongestivum. Het werkt door werkend op alfa-receptoren die zijn gevonden in de wanden van de bloedvaten in de voeringen van de neus en sinussen. Het zorgt ervoor dat deze bloedvaten te contracteren en smal, waardoor de doorbloeding afneemt in de bekleding van de neus en sinussen. Dit vermindert het gevoel van congestie en vermindert ook de slijmproductie, waardoor een geblokkeerde neus verlichten.

Cafeïne is een mild stimulerend middel dat helpt vermoeidheid te verminderen. Cafeïne is ook gedacht aan het pijnstillende effect van paracetamol versterken.

De combinatie van actieve ingrediënten in Lemsip max overdag koude & griep opluchting capsules helpt om de symptomen van verkoudheid en griep te verlichten.

Wat wordt het voor gebruikt?

  • Het verlichten van de symptomen van verkoudheid en griep, zoals hoofdpijn, keelpijn, pijn, koorts, vermoeidheid en verstopte neus of sinussen.

Hoe kan ik nemen?

  • De capsules moeten in hun geheel worden doorgeslikt met een drankje.
  • Voor volwassenen en kinderen van 12 jaar en ouder, moet twee capsules elke vier uur worden genomen als nodig, tot een maximum van vier doses in 24 uur.
  • Neem niet meer dan acht capsules niet in 24 uur.
  • Neem niet meer dan de aanbevolen dosering (zie hieronder waarschuwingen).

Waarschuwing!

  • Gebruik dit geneesmiddel niet met andere producten die paracetamol bevatten. Veel over-the-counter pijnstillers en koude en griep rechtsmiddelen bevatten paracetamol. Het is belangrijk om de ingrediënten van alle geneesmiddelen die u zonder voorschrift kunt controleren voordat u ze in combinatie met dit geneesmiddel. Trachten nader advies bij uw apotheker.
  • Een overdosis van paracetamol is gevaarlijk en kan ernstige schade aan de lever en de nieren. Je moet nooit de dosis vermeld in de bij dit geneesmiddel geleverd informatiefolder overschrijden. Onmiddellijk medisch advies te worden ingewonnen in geval van een overdosering met dit geneesmiddel, zelfs als u zich goed voelt, vanwege het risico van vertraagde, ernstige leverschade.
  • Alcohol verhoogt het risico van leverbeschadiging die kan optreden als een overdosis van paracetamol wordt genomen. De gevaren van paracetamol overdosis zijn groter in persistant zware drinkers en bij mensen met alcoholische leverziekte.
  • Omdat dit geneesmiddel bevat cafeïne, moet je het drinken van veel cafeïnehoudende dranken, zoals thee, koffie, cola, te vermijden als u het gebruikt. Overmatige consumptie van cafeïne kan leiden tot slapeloosheid, rusteloosheid, angst, prikkelbaarheid, hoofdpijn en hartkloppingen.
  • Indien symptomen aanhouden, ondanks de behandeling, deskundig medisch advies aan uw arts of apotheker.

Niet gebruiken in

Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt als u allergisch bent voor een of voor een van de ingrediënten zijn. Raadpleeg dan uw arts of apotheker als u zo'n allergie eerder hebben ervaren. Als je voelt dat je een allergische reactie hebben ervaren, stoppen met het gebruik van dit geneesmiddel en onmiddellijk uw arts of apotheker.

Gebruik met voorzichtigheid bij

  • Ernstig verminderde nierfunctie.
  • Ernstig verminderde leverfunctie.
  • Diabetes.
  • Mannen met een vergrote prostaat.
  • Mensen met bloedsomloop problemen, zoals de ziekte van Raynaud.

Zwangerschap en borstvoeding

Bepaalde geneesmiddelen mag niet worden gebruikt tijdens de zwangerschap of borstvoeding. Echter, andere geneesmiddelen veilig worden gebruikt tijdens de zwangerschap of borstvoeding verstrekken van de voordelen voor de moeder opwegen tegen de risico's voor de ongeboren baby. Altijd contact op met uw arts als u zwanger bent of van plan een zwangerschap, voordat u een geneesmiddel zijn.

  • Paracetamol wordt algemeen beschouwd als veilig voor gebruik tijdens de zwangerschap. Toch moet cafeïne verbruik op de zwangerschap en fenylefrine heeft bloedvat vernauwende effecten bloedtoevoer kan beperken tot de placenta, of problemen voor vrouwen met een geschiedenis van pre-eclampsie leiden. Daardoor wordt dit geneesmiddel gewoonlijk niet aanbevolen voor gebruik door zwangere vrouwen. Verder zoeken naar medisch advies van uw arts, apotheker of verloskundige.
  • Hoewel paracetamol veilig voor gebruik tijdens de borstvoeding wordt beschouwd, cafeïne overgaat in de moedermelk en kan prikkelbaarheid en slecht slapen patroon in een zogende baby veroorzaken. Het is niet bekend of fenylefrine overgaat in de moedermelk, of het effect op een zuigeling. Echter, bij inname via de mond, decongestiva zoals fenylefrine kan tijdelijk verminderen van de productie van moedermelk met slechts een of twee doses. Om deze reden, wordt dit geneesmiddel best vermeden worden door moeders die borstvoeding geven. Vraag uw arts of apotheker om advies.

Bijwerkingen

Medicijnen en hun mogelijke bijwerkingen kunnen invloed hebben op individuele mensen op verschillende manieren. De volgende zijn enkele van de bijwerkingen die bekend zijn geassocieerd te worden met dit geneesmiddel. Gewoon omdat een neveneffect hier wordt vermeld, maar dat betekent niet dat alle mensen die dit geneesmiddel zal ervaren dat of enige bijwerking.

  • Hoofdpijn.
  • Duizeligheid.
  • Slaapproblemen (slapeloosheid).
  • Rusteloosheid.
  • Nervositeit of angst.
  • Zich ziek voelen.
  • Braken.
  • Tintelingen.
  • Koelte van de huid.
  • Verhoging van de bloeddruk.
  • Verhoogde hartslag.
  • Bewust van uw hartslag (hartkloppingen).
  • Moeite met plassen.
  • Huiduitslag.

De hierboven genoemde bijwerkingen kunnen niet alle van de gerapporteerde bijwerkingen door de fabrikant van het geneesmiddel. Voor meer informatie over andere mogelijke risico's in verband met dit geneesmiddel, lees dan het voorzien van het geneesmiddel of raadpleeg uw arts of apotheker.

Hoe kan dit geneesmiddel invloed hebben op andere medicijnen?

Als u al andere geneesmiddelen gebruikt, inclusief kruidengeneesmiddelen en die zijn gekocht zonder voorschrift, dient u contact op met uw apotheker voordat u dit geneesmiddel, om ervoor te zorgen dat de combinatie veilig is.

Je moet andere koude en griep of decongestivum medicijnen niet in combinatie met deze.

Het is vooral belangrijk dat je niet andere geneesmiddelen die paracetamol met dit geneesmiddel bevatten in combinatie te nemen, want dit kan gemakkelijk leiden tot een overschrijding van de maximaal aanbevolen dagelijkse dosis paracetamol. Veel hoest, verkoudheid en griep rechtsmiddelen en over-the-counter pijnstillers bevatten paracetamol, dus zorg ervoor dat de ingrediënten van andere geneesmiddelen te controleren voordat u ze met deze, of vraag uw apotheker om advies.

U mag dit geneesmiddel niet gebruiken als u momenteel een vorm van geneeskunde riep een monoamine oxidase remmer (MAO-remmers), of een van deze geneesmiddelen hebben genomen in de afgelopen 14 dagen. MAO-remmers zijn de antidepressiva fenelzine, tranylcypromine, isocarboxazide en moclobemide, en de anti-Parkinson medicijnen selegiline en rasagiline. Dit is omdat de combinatie van fenylefrine met deze geneesmiddelen een gevaarlijke stijging van de bloeddruk (hypertensieve crisis) veroorzaken.

Als fenylefrine wordt gehouden met een van de volgende geneesmiddelen gebruikt, kan de combinatie van een verhoging van de bloeddruk veroorzaken. Als u al een van deze geneesmiddelen die u moet voorkomen dat deze ook:

  • eetlustremmers
  • amfetamine-achtige stimulerende middelen, zoals methylfenidaat, dexamfetamine en modafinil.
  • andere decongestiva (vaak gevonden in andere niet-receptplichtige tegen hoest en verkoudheid)
  • het antibioticum linezolid
  • tricyclische antidepressiva, zoals amitriptyline.

Fenylefrine kan verzetten tegen de effecten van geneesmiddelen om hoge bloeddruk (antihypertensiva) te behandelen. Als u geneesmiddelen voor hoge bloeddruk mag u dit geneesmiddel niet innemen.

Cholestyramine vermindert de absorptie van paracetamol uit de darm. Het mag niet worden ingenomen binnen een uur na het innemen van dit geneesmiddel of het effect van de paracetamol zal worden verminderd.

Metoclopramide en domperidon kunnen de absorptie van paracetamol verhogen van de darm.

Langdurig of regelmatig gebruik van paracetamol kan de anti-bloed-stolling effect van warfarine en andere antistollingsmiddelen verhogen, wat leidt tot een verhoogd risico op bloedingen. Dit effect treedt niet op bij occasionele pijnstillende doses.

Andere geneesmiddelen die dezelfde werkzame bestanddelen

Beechams actieve koud opluchting capletten Beechams decongestant plus met paracetamol Beechams griep-plus caplets
Beechams poeders capsules Benylin koude & griep dag & nacht max sterkte capsules Benylin koude & griep max sterkte capsules
Lemsip max koude & griep capsules Lemsip max dag & nacht koude & griep opluchting capsules Lemsip max sinus capsules
Sudafed verstopte neus en hoofdpijn capsules Sudafed verstopte neus en sinus capsules Sudafed dag & nacht

Een schat aan andere koude en griep rechtsmiddelen ter beschikking om te kopen zonder recept. Veel van deze ook paracetamol, fenylefrine of cafeïne in hun ingrediënten.