Vegora

Mandafen voor kinderen (ibuprofen)


Belangrijkste gebruik Actief bestanddeel Fabrikant
Pijn, koorts Ibuprofen M & A Pharmachem Ltd

Hoe werkt het?

Mandafen voor kinderen suspensie bevat het werkzame bestanddeel ibuprofen, een type geneesmiddel genaamd een niet-steroïde anti-inflammatoir geneesmiddel (NSAID). (NB. Ibuprofen is ook beschikbaar zonder merknaam, dwz als het generieke geneesmiddel.) Ibuprofen is een eenvoudige pijnstillende geneesmiddel dat wordt gebruikt voor het verlichten van milde tot pijn, ontsteking en koorts matigen.

Ibuprofen werkt door het blokkeren van de werking van een stof in het lichaam die cyclo-oxygenase (COX). Cyclo-oxygenase is betrokken bij de productie van verschillende stoffen in het lichaam, waarvan sommige bekend staan ​​als prostaglandinen. Prostaglandines worden geproduceerd in reactie op letsel en bepaalde ziekten en aandoeningen, en veroorzaken pijn, zwelling en ontsteking. NSAIDs blokkeren de productie van deze prostaglandinen en daardoor effectief in het verminderen van ontsteking en pijn.

Ibuprofen vermindert ook koorts door vermindering van de productie van prostaglandinen. Koorts is geassocieerd met een toename van prostaglandinen in de hersenen, en deze prostaglandinen veroorzaken de lichaamstemperatuur te verhogen. Door vermindering van prostaglandinen in de hersenen, ibuprofen verlaagt lichaamstemperatuur, is minder koorts.

Ibuprofen vermindert de ontsteking en gerelateerde pijn en kan dus worden gebruikt om spieren en reumatische pijn verlichten. Het kan ook worden gebruikt om andere pijnlijke aandoeningen zoals hoofdpijn, kiespijn, oorpijn en verlichten. Het is ook nuttig voor het verminderen van koorts en ongemak van verkoudheid en griep en na vaccinaties.

Wat wordt het voor gebruikt?

  • Lichte tot matige pijn, zoals hoofdpijn, kiespijn, tandjes pijn, keelpijn, oorpijn, verstuikingen en verrekkingen.
  • Feverishness, waaronder symptomen van verkoudheid en griep en koorts na vaccinaties voor kinderen.

Mandafen voor kinderen is geschikt voor kinderen van drie maanden tot 12 jaar.

Waarschuwing!

  • Neem niet meer dan de aanbevolen dosis in de bij het geneesmiddel bijgeleverde brochure. Dit geneesmiddel is alleen voor kortdurend gebruik. Als de symptomen aanhouden gedurende meer dan drie dagen, ondanks de behandeling, deskundig medisch advies aan uw arts of apotheker. Voor kinderen jonger dan zes maanden, moet medisch advies worden gezocht na 24 uur te gebruiken indien de klachten aanhouden.
  • Wanneer gebruikt om koorts te verlagen na vaccinaties, moet een dosis van 2,5 ml (50 mg) worden toegediend, gevolgd door een verdere dosis van 2,5 ml (50 mg) zes uur later, indien nodig. Niet meer dan twee doses moet worden gegeven in 24 uur. Als koorts niet na twee doses wordt verminderd, een arts raadplegen.
  • Ibuprofen wordt over het algemeen goed verdragen en de meeste mensen hebben geen bijwerkingen ervaren. De meest voorkomende bijwerkingen zijn gerelateerd aan maag irritatie en omvatten buikpijn, indigestie en misselijkheid. Deze kunnen voornamelijk worden voorkomen door het nemen van de ibuprofen met voedsel. In zeldzame gevallen kunnen ernstige bijwerkingen zoals ulceratie of bloeding van de maag of de darmen ontstaan. Deze zijn vaker bij hoge doses en bij oudere mensen. Als uw kind ervaart elk teken van bloeding van de maag of darmen na het innemen van dit geneesmiddel, zoals braken bloed en / of doorgeven zwart / teerachtige / bloederige ontlasting, moet u uw arts raadplegen.
  • Zeer zelden kan ernstige NSAID's leiden tot blaarvorming of afschilfering huidreacties (bijv. Stevens-Johnson syndroom, toxische epidermale necrolyse, exfoliatieve dermatitis). Om deze reden, moet u stoppen met het gebruik van dit geneesmiddel en raadpleeg uw arts als uw kind krijgt een uitslag of zweren in de mond huid na het innemen van dit geneesmiddel.

Gebruik met voorzichtigheid bij

Niet gebruiken in

  • Kinderen jonger dan drie maanden of met een gewicht van minder dan vijf kilogram.
  • Kinderen bij wie aspirine of andere NSAID's, zoals diclofenac, veroorzaken allergische reacties zoals astma-aanvallen, jeukende huiduitslag (urticaria), neusontsteking (rhinitis) of zwelling van de lippen, tong en keel (angio-oedeem).
  • Actieve maagzweer of een bloeding in de darm.
  • Kinderen die terugkerende maagzweren of bloedingen uit de darm (twee of meer episoden) hebben gehad.
  • Kinderen die ooit meegemaakt bloeding of perforatie van de darm als gevolg van eerdere behandeling met een NSAID.
  • Ernstig hartfalen.
  • Ernstig nierfalen.
  • Ernstig leverfalen.
  • Zwangerschap.
  • Kinderen nemen van andere NSAID's, waaronder COX-2-remmers (zie einde van factsheet voor meer details).

Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt als uw kind allergisch is voor een of een van de ingrediënten. Raadpleeg dan uw arts of apotheker als uw kind een dergelijke allergie eerder heeft ervaren.
Als u denkt dat uw kind een allergische reactie heeft ondervonden, stoppen met het gebruik van dit geneesmiddel en onmiddellijk uw arts of apotheker.

Bijwerkingen

Medicijnen en hun mogelijke bijwerkingen kunnen invloed hebben op individuele mensen op verschillende manieren. De volgende zijn enkele van de bijwerkingen die bekend zijn geassocieerd te worden met kortdurend gebruik van ibuprofen in niet-receptplichtige doses. Gewoon omdat een neveneffect hier wordt vermeld, betekent niet dat alle kinderen gebruik van dit geneesmiddel zal ervaren dat of enige bijwerking.

Ongewoon

  • Zich ziek voelen (misselijkheid).
  • Indigestie.
  • Buikpijn.
  • Hoofdpijn.
  • Huiduitslag.

Zeldzaam

  • Diarree.
  • Constipatie.
  • Braken.
  • Winderigheid (flatulentie).

Zeer zeldzaam

  • Allergische reacties zoals ernstige huiduitslag, zwelling van de lippen, tong en keel (angio-oedeem) of vernauwing van de luchtwegen (bronchospasme).
  • Maag-of darmzweren.
  • Bloeden uit de maag of darm.
  • Nier-, lever-of bloedziekten.
  • Vasthouden van water in de lichaamsweefsels (vochtophoping), waardoor zwelling (oedeem).

De hierboven genoemde bijwerkingen kunnen niet alle van de gerapporteerde bijwerkingen door de fabrikant van het geneesmiddel.
Voor meer informatie over andere mogelijke risico's in verband met dit geneesmiddel, lees dan het voorzien van het geneesmiddel of raadpleeg uw arts of apotheker.

Hoe kan dit geneesmiddel invloed hebben op andere medicijnen?

Het is belangrijk om uw arts of apotheker vertellen welke geneesmiddelen uw kind is al gebruikt, ook die zijn gekocht zonder voorschrift en kruidenpreparaten, voordat givng dit geneesmiddel. Ook contact op met uw arts of apotheker voordat opgaaf van nieuwe medicijnen in combinatie met deze, om ervoor te zorgen dat de combinatie veilig is.

Ibuprofen mag niet worden toegediend in combinatie met pijnstillende doses aspirine (boven 75 mg per dag) of andere orale NSAID (bijv. naproxen, diclofenac) aangezien dit het risico van bijwerkingen op het maag en darmen. Mensen die selectieve remmers van COX-2 zoals celecoxib of etoricoxib niet ibuprofen om dezelfde reden.

Er kunnen een verhoogd risico van ulceratie of bloeding in de darm als ibuprofen wordt genomen met corticosteroïden zoals prednisolon.

Er kan ook een verhoogd risico van bloeden in de darm als ibuprofen wordt gebruikt met de volgende geneesmiddelen zijn:

  • anti-bloedstolling (anticoagulantia) geneesmiddelen zoals warfarine
  • antiplatelet medicijnen om het risico op bloedstolsels te verminderen of 'het bloed verdunnen', bijvoorbeeld dipydridamole, clopidogrel
  • dabigatran
  • erlotinib
  • SSRI antidepressiva, zoals fluoxetine, paroxetine, citalopram
  • venlafaxine.

Er kan een verhoogde kans op bijwerkingen op de nieren als ibuprofen wordt gebruikt in combinatie met een van de volgende geneesmiddelen:

  • ACE-remmers, bijvoorbeeld enalapril
  • ciclosporine
  • diuretica, zoals furosemide
  • tacrolimus.

Ibuprofen kan de verwijdering van de volgende geneesmiddelen uit het lichaam te verminderen en zo kan de bloedspiegels en het risico van bijwerkingen van deze geneesmiddelen versterken:

  • digoxine
  • lithium
  • methotrexaat.

Ibuprofen kan zich verzetten tegen de bloeddrukverlagende effecten van bepaalde geneesmiddelen om hoge bloeddruk, zoals de volgende behandeling:

  • amlodipine
  • ACE-remmers zoals captopril
  • beta-blokkers, zoals atenolol.

Indien dit geneesmiddel wordt gebruikt in combinatie met chinolonen, zoals ciprofloxacine of norfloxacine kan er een verhoogd risico op aanvallen (past) zijn. Dit kan voorkomen bij mensen met of zonder een voorgeschiedenis van epilepsie of convulsies.

Andere geneesmiddelen met dezelfde werkzame stof

Andere merken van ibuprofen die worden genomen door de mond:

Anadin ibuprofen Anadin gewrichtspijn Anadin ultra
Arthrofen Brufen Calprofen
Cuprofen Cuprofen voor kinderen Feminax uitdrukkelijke
Fenbid spansules Feverfen Galprofen
Ibufem Librofem Mandafen
Nurofen Nurofen voor kinderen Orbifen voor kinderen

Ibuprofen tabletten, capsules, dragees en schorsingen zijn ook overal verkrijgbaar zonder merknamen, dwz als de generiek geneesmiddel.

Ibuprofen is ook verkrijgbaar als crèmes, gels en sprays die worden toegepast op de huid en spier-gewrichtspijn verlichten:

Cuprofen gel Fenbid gel Ibugel
Ibuleve Ibumousse Ibuspray
Mentholatum ibuprofen gel Nurofen gel Phorpain gel
Proflex cream Radian B ibuprofen gel / massage-stick

De hoeveelheid en de sterkte van ibuprofen geleverd in de verpakking of het pakket zal bepalen of het is alleen op recept verkrijgbaar, of kunnen worden gekocht bij de apotheek alleen, of vanuit andere verkooppunten zoals supermarkten en garages.