Vegora

Anadin paracetamol


Belangrijkste gebruik Actief bestanddeel Fabrikant
Pijn, koorts Paracetamol Wyeth Consumer Healthcare

Hoe werkt het?

Anadin paracetamol tabletten bevatten de werkzame stof paracetamol, een eenvoudige pijnstillende geneesmiddel gebruikt voor het verlichten milde tot matige pijn en koorts. (NB. Paracetamol is ook beschikbaar zonder merknaam, dat wil zeggen als het generieke geneesmiddel.)

Ondanks het wijdverbreide gebruik voor meer dan 100 jaar, we nog steeds niet volledig begrijpen hoe paracetamol werkt om pijn te verlichten en koorts te verlagen. Het is echter nu dat het werkt door de productie van prostaglandinen in de hersenen en het ruggenmerg.

Prostaglandinen worden geproduceerd door het lichaam in reactie op letsel en bepaalde ziekten. Een van de acties is zenuwuiteinden gevoelig, zodat wanneer de schade wordt gestimuleerd pijn veroorzaakt (vermoedelijk om te voorkomen dat dat verdere schade aan het gebied). Aangezien paracetamol vermindert de productie van deze zenuw sensibiliserende prostaglandines wordt gedacht kan onze pijndrempel verhogen, zodat hoewel de schade blijft, kunnen wij het minder.

Men denkt paracetamol vermindert koorts die door een gebied van de hersenen dat onze lichaamstemperatuur reguleert (de hypothalamus reguleert warmte center).

Paracetamol is ongeveer net zo effectief als aspirine verlichten van milde tot matige pijn en het verminderen van koorts, maar in tegenstelling tot aspirine het geen anti-inflammatoire werking.

Paracetamol kan worden gebruikt voor het verlichten milde tot matige pijn bij aandoeningen zoals hoofdpijn, migraine, kiespijn, tandjes, verkoudheid en griep. Het is ook nuttig voor het verminderen van koorts en ongemak van verkoudheid en griep en na vaccinaties.

Wat wordt het voor gebruikt?

  • Lichte tot matige pijn zoals hoofdpijn, migraine, neuralgie, kiespijn, keelpijn, menstruatiepijn en reumatische pijnen.
  • Koorts (koorts).
  • Het verlichten van pijn, pijn en koorts geassocieerd met verkoudheid en griep.

Waarschuwing!

  • Gebruik dit geneesmiddel niet met andere paracetamol bevattende producten.
  • Neem niet meer dan de dosis die in de met dit geneesmiddel verstrekte informatie folder.
  • Een overdosis van paracetamol is gevaarlijk en kan ernstige schade aan de lever en de nieren. Je moet nooit de dosis vermeld in de bij het geneesmiddel bijgeleverde bijsluiter overschrijden. Onmiddellijk medisch advies te worden ingewonnen in geval van een overdosering met dit geneesmiddel, zelfs als u zich goed voelt, vanwege het risico van vertraagde, ernstige leverschade.
  • Alcohol verhoogt het risico van leverbeschadiging die kan optreden als een overdosis van paracetamol wordt genomen. De gevaren van paracetamol overdosis zijn groter in persistant zware drinkers en bij mensen met alcoholische leverziekte.
  • Als de symptomen aanhouden raadpleeg dan uw arts.
  • Raadpleeg uw arts als uw hoofdpijn geworden hardnekkig. Het nemen van een pijnstiller voor hoofdpijn of migraine te vaak of te lang kan in feite maken de hoofdpijn verergeren.

Gebruik met voorzichtigheid bij

  • Verminderde nierfunctie.
  • Verminderde leverfunctie.

Niet gebruiken in

  • Bekende overgevoeligheid of allergie voor een van de bestanddelen.
  • Anadin paracetamol tabletten mag niet worden gegeven aan kinderen jonger dan zes jaar. Andere vormen van paracetamol zijn meer geschikt voor deze leeftijdsgroep (zie de factsheets aan het einde van deze pagina).

Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt als u allergisch bent voor een of voor een van de ingrediënten zijn. Raadpleeg dan uw arts of apotheker als u zo'n allergie eerder hebben ervaren.
Als je voelt dat je een allergische reactie hebben ervaren, stoppen met het gebruik van dit geneesmiddel en onmiddellijk uw arts of apotheker.

Zwangerschap en borstvoeding

Bepaalde geneesmiddelen mogen niet tijdens de zwangerschap of borstvoeding worden gebruikt. Echter, andere geneesmiddelen veilig worden gebruikt tijdens de zwangerschap of borstvoeding verstrekken van de voordelen voor de moeder opwegen tegen de risico's voor de ongeboren baby. Altijd contact op met uw arts als u zwanger bent of van plan een zwangerschap, voordat u een geneesmiddel zijn.

  • Er zijn geen bekende schadelijke effecten wanneer dit geneesmiddel wordt gebruikt tijdens de zwangerschap.
  • Kleine hoeveelheden van dit geneesmiddel kunnen in de moedermelk, maar er zijn geen bekende schadelijke effecten wanneer het wordt gebruikt door moeders die borstvoeding geven.

Etiket waarschuwingen

  • Gebruik dit medicijn niet met andere producten die paracetamol.
  • Raadpleeg de gedrukte handleiding voor een maximale dagelijkse inname.

Bijwerkingen

Medicijnen en hun mogelijke bijwerkingen kunnen invloed hebben op individuele mensen op verschillende manieren. De volgende zijn enkele van de bijwerkingen die bekend zijn geassocieerd te worden met dit geneesmiddel. Gewoon omdat een neveneffect hier wordt vermeld, betekent niet dat alle mensen die dit geneesmiddel zal ervaren dat of enige bijwerking.

  • Huiduitslag.

De hierboven genoemde bijwerkingen kunnen niet alle van de gerapporteerde bijwerkingen door de fabrikant van het geneesmiddel.
Voor meer informatie over andere mogelijke risico's in verband met dit geneesmiddel, lees dan het voorzien van het geneesmiddel of raadpleeg uw arts of apotheker.

Hoe kan dit geneesmiddel invloed hebben op andere medicijnen?

Je moet niet andere geneesmiddelen die paracetamol met dit geneesmiddel bevatten in combinatie te nemen, want dit kan gemakkelijk leiden tot een overschrijding van de maximaal aanbevolen dagelijkse dosis paracetamol. Veel koude en griep rechtsmiddelen en over-the-counter pijnstillers bevatten paracetamol dus zorg ervoor dat de ingrediënten van andere geneesmiddelen te controleren voordat u ze in combinatie met deze, of vraag uw apotheker om advies.

Cholestyramine vermindert de absorptie van paracetamol uit de darm. Het mag niet worden ingenomen binnen een uur na het nemen van paracetamol of het effect van de paracetamol zal worden verminderd.

Metoclopramide en domperidon kunnen de absorptie van paracetamol verhogen van de darm.

Langdurig of regelmatig gebruik van paracetamol kan de anti-bloed-stolling effect van warfarine en andere antistollingsmiddelen verhogen, wat leidt tot een verhoogd risico op bloedingen. Regelmatige controle van de bloedstolling keer moet worden uitgevoerd als paracetamol regelmatig wordt gebruikt in combinatie met deze geneesmiddelen. Dit effect treedt niet op bij occasionele pijnstillende doses.

Andere geneesmiddelen met dezelfde werkzame stof

Alvedon zetpillen Calpol Disprol
Koeling poeders Fennings kinderen Hedex Medinol
Panadol Perfalgan infusie

Paracetamol tabletten, capsules, dragees, oplosbare tabletten, schorsing en zetpillen zijn ook overal verkrijgbaar zonder merknamen, dwz als het generieke geneesmiddel.

De hoeveelheid en de sterkte van paracetamol geleverd in de verpakking of het pakket zal bepalen of het kan worden gekocht alleen bij de apotheek, of vanuit andere verkooppunten zoals supermarkten en garages.

NB. Paracetamol staat bekend als paracetamol in de Europa en enkele andere landen.