Vegora

Telfast 180 mg (fexofenadine)


Belangrijkste gebruik Actief bestanddeel Fabrikant
Lange termijn huidallergieën Fexofenadinehydrochloride 180mg Sanofi

Hoe werkt het?

Telfast 180 mg tabletten bevatten het actieve ingrediënt fexofenadine, die een soort geneesmiddel genaamd een niet-sederend antihistamine. Het werkt door te voorkomen dat de acties van histamine. Fexofenadine is ook beschikbaar zonder merknaam, dat wil zeggen als het generieke geneesmiddel.

Histamine is een stof die door het lichaam als deel van de afweermechanismen. Het wordt opgeslagen in cellen genaamd mestcellen, in vrijwel alle weefsels van het lichaam. Wanneer het lichaam reageert op een vreemde stof (bekend als een allergeen, zoals pollen bloem), mestcellen gestimuleerd door het allergeen vrij hun opslag van histamine.

De vrijgekomen histamine bindt dan aan zijn receptoren (H1-receptoren), waardoor een kettingreactie die leidt tot allergische symptomen. Het veroorzaakt een toename van de bloedtoevoer naar het gebied van de allergie en de afgifte van andere chemische stoffen die aan de allergische respons.

Dit resulteert in de symptomen van een allergische reactie. In hooikoorts, histamine veroorzaakt een ontsteking van de neus, ogen, huid of luchtwegen en leidt tot jeukende tranende ogen, een loopneus, niezen en verstopte neus.

Fexofenadine werkt door het blokkeren van histamine H 1-receptoren. Het belet niet dat de feitelijke afgifte van histamine uit mestcellen, maar voorkomt het binden aan de receptoren. Dit voorkomt op zijn beurt de afgifte van andere allergie chemicaliën en verhoogde bloedtoevoer naar het gebied, en geeft verlichting van de typische symptomen van allergie.

Fexofenadine 180mg wordt gebruikt om de symptomen van hooikoorts verlichten.

Fexofenadine wordt een niet-sederend antihistamine aangezien daarbij niet de hersenen in significante hoeveelheden en derhalve onwaarschijnlijk slaperigheid. Echter, mensen reageren verschillend op medicijnen en zeer zeldzame gevallen kunnen sommige mensen kunnen sommige slaperigheid ondervinden.

Wat wordt het voor gebruikt?

Hoe kan ik nemen?

  • Volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar moet dagelijks een tablet innemen, bij voorkeur voor de maaltijd.
  • Telfast tabletten moeten worden doorgeslikt met een slok water.

Waarschuwing!

  • In het zeer onwaarschijnlijke geval dat dit geneesmiddel veroorzaakt slaperigheid, kan het effect nog erger gemaakt worden door het nuttigen van alcohol of geneesmiddelen gebruikt die slaperigheid veroorzaken doen. Je moet voorzichtig rijden of machinary nemen totdat je bekend zijn met uw reactie op dit medicijn.
  • Als je zijn te wijten aan een huidpriktesten moeten allergieën diagnosticeren je moet stoppen met je antihistaminica ten minste 48 uur voor de test. Dit komt omdat antihistaminica kan voorkomen of verminderen van de huidreacties die een allergie te geven en dus de testresultaten onbetrouwbaar.

Gebruik met voorzichtigheid bij

  • Ouderen.
  • Verminderde nierfunctie.
  • Verminderde leverfunctie.
  • Geschiedenis van ziekte waarbij het hart en de bloedvaten (hart-en vaatziekten).

Niet gebruiken in

Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt als u allergisch bent voor een van de ingrediënten zijn. Raadpleeg dan uw arts of apotheker als u zo'n allergie eerder hebben ervaren.

Als je voelt dat je een allergische reactie hebben ervaren, stoppen met het gebruik van dit geneesmiddel en onmiddellijk uw arts of apotheker.

Zwangerschap en borstvoeding

Bepaalde geneesmiddelen mag niet worden gebruikt tijdens de zwangerschap of borstvoeding. Echter, andere geneesmiddelen veilig worden gebruikt tijdens de zwangerschap of borstvoeding verstrekken van de voordelen voor de moeder opwegen tegen de risico's voor de ongeboren baby. Altijd contact op met uw arts als u zwanger bent of van plan een zwangerschap, voordat u een geneesmiddel zijn.

  • De veiligheid van dit geneesmiddel tijdens de zwangerschap is niet vastgesteld. Het mag niet worden gebruikt door zwangere vrouwen tenzij het noodzakelijk wordt geacht door uw arts, en alleen indien de voordelen voor de moeder zwaarder wegen dan de risico's voor het ongeboren kind. Deskundig medisch advies van uw arts.
  • Dit geneesmiddel kan overgaan in de moedermelk. Het wordt niet aanbevolen voor gebruik bij moeders die borstvoeding geven. Deskundig medisch advies van uw arts.

Bijwerkingen

Medicijnen en hun mogelijke bijwerkingen kunnen invloed hebben op individuele mensen op verschillende manieren. De volgende zijn enkele van de bijwerkingen die bekend zijn geassocieerd te worden met dit geneesmiddel. Gewoon omdat een neveneffect hier wordt vermeld, betekent niet dat alle mensen die dit geneesmiddel zal ervaren dat of enige bijwerking.

Vaak (tussen 1 op 10 en 1 op de 100 mensen)

  • Hoofdpijn.
  • Slaperigheid.
  • Misselijkheid.
  • Duizeligheid.

Soms (tussen 1 op 100 en 1 op de 1.000 mensen)

  • Vermoeidheid.

Frequentie niet bekend

  • Slaapproblemen (slapeloosheid).
  • Nervositeit.
  • Bewust van uw hartslag (hartkloppingen).
  • Verhoogde hartslag (tachycardie).
  • Diarree.
  • Slaap stoornissen zoals nachtmerries.
  • Huidreacties zoals huiduitslag en jeuk.

De hierboven genoemde bijwerkingen kunnen niet alle van de gerapporteerde bijwerkingen door de fabrikant van het geneesmiddel.

Voor meer informatie over andere mogelijke risico's in verband met dit geneesmiddel, lees dan het voorzien van het geneesmiddel of raadpleeg uw arts of apotheker.

Hoe kan dit geneesmiddel invloed hebben op andere medicijnen?

U moet uw arts of apotheker vertellen welke medicijnen u al, ook die zijn gekocht zonder voorschrift en kruidenpreparaten, voordat u de behandeling met dit geneesmiddel te starten. Ook contact op met uw arts of apotheker voordat u een nieuwe geneesmiddelen terwijl u dit een, om ervoor te zorgen dat de combinatie veilig is.

De fabrikant adviseert het verlaten van twee uur tussen het nemen van fexofenadine en het nemen van indigestie (maagzuurremmers) die aluminium of magnesium bevatten. Dit is omdat deze soorten antacida de absorptie van fexofenadine van de darm kan verminderen en daardoor het minder effectief.

Andere geneesmiddelen met dezelfde werkzame stof

Fexofenadine 120mg en 180mg tabletten zijn ook verkrijgbaar zonder merknaam, dwz als het generieke geneesmiddel.